cedule OK

Československý internetový katalog stránek tříděný dle oborových katagorii a krajů.

Úvod ~ Nástěnka PR článků ~ Článek Revoluční výkon při soustružení oceli

PR článek

Revoluční výkon při soustružení oceli

bemet.cz
seco_obr_04.jpg

Tři nové třídy pro soustružení oceli

Soustružení patří mezi nejběžnější obráběcí operace, nicméně výrobci se při nich stále potýkají s výzvami, které lze ovšem díky dostupným možnostem omezit a řídit. Nové třídy břitových destiček TP2501, TP1501 a TP0501 nabízejí maximální spolehlivost a předvídatelný a produktivní výkon a pokrývají všechny potřeby pro obrábění oceli. Tato optimalizace je výsledkem rozsáhlého výzkumu a jeho využití pro další rozvoj technologie Duratomic. Výsledkem jsou třídy břitových destiček, které jsou houževnatější, odolnější vůči teplu i opotřebení a zároveň jsou chemicky inertní, což zajišťuje delší životnost nástroje i při vysokých řezných rychlostech. S touto prodlouženou životností lze eliminovat nenadálé poškození nástroje a snížit tak četnost přepracování a zmetkovitost.

Třídy břitových destiček TP2501, TP1501 a TP0501 jsou dostupné v široké řadě tvarů a geometrií pro lehké, středně náročné a hrubovací operace a nabízejí optimální výběr pro obrábění oceli, ať už je cílem univerzální použití nebo vysoká produktivita.

TP2501 – univerzální třída Třída TP2501 je navržena pro výrobce zaměřené na spolehlivou produktivitu a výrobu dílů. Tato třída je první volbou pro operace od hrubování až po dokončovací obrábění a dokáže se přizpůsobit různým požadavkům na materiál obrobku i nepředvídatelným pracovním podmínkám. Ve skutečnosti nejméně 25 procent případů soustružení oceli probíhá v rámci parametrů, které vyžadují vlastnosti této třídy, včetně vlastností v normě ISO P25. Výhody řešení Seco: • univerzální třída pro obecné soustružení oceli, včetně obrábění feritických a martenzitických nerezových ocelí; • snadné rozlišení opotřebené hrany zajišťuje vysoký výkon a méně odpadu; • vynikající odolnost proti opotřebení pro delší životnost nástroje, méně časté výměny nástrojů a vyšší řezné podmínky; • vysoce bezpečné houževnaté řezné hrany pro všestrannost a produktivitu. TP1501 – vyvážené vlastnosti a produktivita Třída TP1501 s technologií Duratomic je široce použitelná pro ocelové obrobky a obrobky vyrobené z měkčích, nízkolegovaných ocelí a díky svým dobře vyváženým vlastnostem je první volbou pro operace vyžadující vysokou odolnost proti opotřebení a vyšší řezné rychlosti. Spolu s třídou TP2501 pokrývají vlastnosti této třídy převážnou část operací soustružení oceli. Výhody řešení Seco: • obecná třída, která představuje rovnováhu mezi rychlostí a produktivitou, obzvláště u obrobků z nízkolegované oceli; • snadné rozlišení opotřebené hrany zajišťuje vysoký výkon a méně odpadu; • vynikající odolnost proti opotřebení pro delší životnost nástroje, méně časté výměny nástrojů a vyšší řezné podmínky; • vysoká spolehlivost a přesnost zajišťují identickou kvalitu všech vyrobených dílů.

TP0501 – vysokorychlostní soustružení Třída TP0501 s technologií Duratomic je nejvhodnější pro stabilní podmínky umožňující co největší výkon a je první volbou pro dosažení nejvyšší možné životnosti díky odolnosti proti opotřebení nebo pro dosažení nejvyšších řezných rychlostí při soustružení vysoce legovaných a abrazivních ocelí. I v těchto náročných podmínkách třída vyniká zachováním vysoké houževnatosti. Výhody řešení Seco: • obecná třída, která nabízí vysokou rychlost a produktivitu, obzvláště u obrobků z vysoce legované oceli; • snadné rozlišení opotřebené hrany zajišťuje vysoký výkon a méně odpadu; • vynikající odolnost proti opotřebení pro delší životnost nástroje, méně časté výměny nástrojů a vyšší řezné podmínky; • extrémní žáruvzdornost nabízí vysoké rychlosti úběru materiálu bez potřeby chladicí kapaliny.

 

Nejnovější trend má barva chromu

Reklama