cedule OK

Československý internetový katalog stránek tříděný dle oborových katagorii a krajů.

Úvod ~ Nástěnka PR článků ~ Článek Pilové kotouče, kotoučové pily a nože

PR článek

Pilové kotouče, kotoučové pily a nože

www.pilove-kotouce.com/
pilove_kotouce.png

Kotoučové nože

Kotoučů neboli kotoučových nožů máme spousty a jejich trh je velmi obsáhlý co se týče druhů například podle řezaného materiálu nebo použití a tak podobně. Jejich volba závisí na odlišných požadavcích zákazníků. Mezi kritéria ovlivňující výběr kotoučového nože se bude odvíjet od předmětu který budeme řezat dále materiál, tloušťka, tvar a tak dál a dle toho budou ovlivněny další aspekty. Jejich široká škála vychází i z odlišnosti jejich broušení, použitelnosti a tvrdosti. Lze je využít jak na řezání běžných materiálů, tak například i v potravinářském průmyslu například na řezání zmražených potravin, ryb, konzervované zeleniny, kostí, masa a jim podobným. Tyto nože splňují všechny hygienické normy a tak se stávají velkým pomocníkem i v tomto odvětví. Nože jsou vyrobeny z vysoce odolné nereznoucí oceli. Kotoučové nože jsou kalené, broušené a tím dosahují výborných výsledků. Více o kotoučích se dozvíte v rubrice "Kotoučové nože".

SK Pilové kotouče

Uplatnění SK pilových kotoučů zasahuje do široké oblasti uplatnění. Můžeme zde uvést například řezání oceli. Disponují titanovou vrstvou pro navýšení pevnosti a tvrdosti. Realizace kotoučů je často rěšena dle účelu použití a řezných podmínek, uchycení, povrchová úprava a sousty dalšího. Více o SK pilových kotoučích je zde "SK pilové kotouče".

VHM a HSS frézy

Jedná se o frézy určené převážně pro menší hloubky. Tedy do kontaktu s řezaným materiálem přijdou jen v oblasti zubů. Uplatní se například při řezání šroubů, hloubení drážek, různým odřezům a spousty dalšího. Mohou být frézky i na bižuterii nebo různé šperky. Kvalitní frézy jsou vyráběny z legované rychlořezné oceli Dmo5. Tento materiál navyšuje pevnost, soudržnost, kvalitu a ostrost. Více o těchto frézách je zde "frézy".

Drážkovací pilové kotouče VHM a HSS

jedná se o pilové kotouče vhodné pro malé hloubky. Ale v nabídce je možno nalézt i kotouče pro hluboké řezy. Využití drážkovacích pilových kotoučů je převážně na řezání šroubků a hlaviček, různé odřezávání, tvoření drážek a spousty dalšího. Styl řezání ovlivňuje tedy i počet zubů a jejich rozptyl. Mezi jejich přední vlastnosti lze zařadit vysokou pevnost a odolnost proti prasknutí a únavě materiálu.

Pilové kotouče HSS dělící

Připravuje se...

Segmentové a frikční kotouče

Připravuje se...

Alpha nože

Připravuje se...

 

Reklama